Skip Navigation LinksAnnouncements
Tüm Duyurular

Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı

Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı
Yayınlanma Tarihi: 23 Mart 2020, Pazartesi

Sevgili Öğrenciler;

KKTC Bakanlar Kurulu, Koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla 23 Mart 2020 sabah 00.00'dan itibaren 14 gün süreyle aşağıda öngörülen istisnai durumlara bağlı olarak kısmi sokağa çıkma yasağı ilanetmiştir.

  1. Bakanlar Kurulu tarafından Koronavirüs hakkında alınan tedbir kararları çerçevesinde, temel ihtiyaçların giderilmesi amacıyla çalışmasına izin verilen özel sektör çalışanları ve kamuda elzem hizmetleri yerine getirecek çalışanlar (polis, itfaiye, belediye, sivil savunma, kaymakamlıklar ve benzeri) kısmi sokağa çıkma yasağından muaf olup, bu kişiler haricindeki bireyler için kısmi sokağa çıkma yasağı uygulanır.
  2. Yukarıda 1'inci madde uyarınca muafiyet kapsamı dışında kalan kişiler, sadece yine yukarıdaki 1'inci madde uyarınca faaliyetlerine izin verilen kamu ve özel kurumlarından mal ve hizmet almak amacıyla sokağa çıkabilecek ve ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra ikamet ettiği yere geri dönecektir. Bu amaçlar dışında sokağa çıkamayacaktır.
  3. Bu kısmi sokağa çıkma yasağına uymayanlar hakkında yürürlükteki mevzuat çerçevesinde cezai kovuşturma yapılacaktır.

Bakanlar Kurulumuzun Kararlarına uyulması zorunluluğu olduğunu tekrardan sizlere hatırlatır, hepinize sağlıklı günler dilerim. 

Saygılarımla,

Prof. Dr. Hasan Demirel

Rektör Vekili